آشنایی با نیازهای خرگوش :

بعد از اینکه خرگوش به شما و محیط خانه عادت و احساس امنیت کرد،شخصیت واقعی او شروع به نمایان شدن می‌کند. شما رفتارهایی از خرگوشتان خواهید دید که برایتان خوشایند و حیرت آور است. در این مرحله چه چیزی می‌توانید از خرگوش تان انتظار داشته باشید؟
این امر تا حدی بستگی به سن خرگوش دارد.خرگوش‌‌‌ها حیواناتی‌ جوان، بسیار فعال و در ضمن مخرب هستند.
شما ممکن است دو خرگوش هم جنس از یک پدر و مادر دشته باشید که یکی فعال و ماجرا جوست و دیگری دوست دارد بنشیند و نوازش شود.

در اینجا برخی از ویژگی های خرگوش را آورده ایم که برای آشنایی با نیازهای خرگوش، اهمیت بسیار دارد.

۱-کنجکاوی خرگوش
اکثر خرگوش‌ها هر روز هر چیزی را که در قلمروشان باشد بررسی می‌کنند.در طبیعت زنده ماندن آن‌ها بستگی به آکاهی آن‌ها از محیط اطراف دارد. خرگوش شما باید بداند که کجا امن است، مسیرهای فرار کدام هستند و غذاهای خوشمزه در کجا یافت می‌شود،و جای خطرات احتمالی را بفهمند. هر چیز جدید در قلمرو خرگوش باعث می‌شود تا او با کنجکاوی به بررسی آن بپردازد.یکی از دوست داشتنی ترین رفتارهای خرگوش‌ها زمانی است که آن‌ها روی دو پای عقبی خود می‌ایستند،دست‌های خود را آویزان می‌کنند سر را با هوشیاری بالا نگه می‌دارند و به اطراف نگاه می‌کنند.خرگوش‌ها دارای قدرت دید بسیار وسیعی هستند.خرگوش‌ها وقتی تکه‌ای غذا بر می‌دارند روی پاهای عقبیه خود می‌ایستند و در حالی که مشغول جویدن هستند به اطراف نگاه می‌کنند.

۲-بالا رفتن خرگوش

برخی از صاحبان خرگوش‌‌ها اغلب از اینکه می‌بینند خرگوش آن‌ها تمایل به بالا رفتن از اجسام دارد، تعجب می‌کنند.اگر چه که آن‌ها گاه برروی اثاث خانه و وسایل دیگر می‌پرند، اما مشاهده شده است که آن‌ها از جاهایی که امکان پریدن برایشان دشوار است، بالا می روند.اگر خرگوش شما علاقه زیادی به بالا رفتن دارد، به او اجازه این کار را ندهید.

۳ -مالیدن چانه خرگوش

خرگوشی که به بررسی و کشف محیط اطراف خود می‌پردازد گاه چانه خود را با حرکتی سریع روی اشیاء می‌مالد.مالیدن چانه اغلب برای نشانه گذاری قلمرو می‌باشد.برای خرگوش‌ها دانستن طبقه بندی جتماعی از اهمیت بالایی برخوردار است.خرگوش‌های غالب در طبیعت شانس عذای خوب و حفره های عالی را دارند و خرگوش هایی که در طبقه پایین اجتماعی قرار دارند ممکن است از گرسنگی بمیرند.بنابراین باید شاهد رفتار مالیدن چانه خرگوش خود باشید.خرگوش‌‌ها ممکن است با این کار پایه‌های وسایل خانه، غذاها،ظروف، قفس و یا چیزهای دیگر را نشانه گذاری کنند.آن‌ها حیوانات فوق العاده قلمرو طلبی هستند.این رفتار هم در خرگوش نر و هم ماده مشاهده می‌شود.نشانه گذاری در قلمرو باعث می‌شود تا خرگوش احساس آرامش کند و این امر به او کمک می‌کند تا جایگاه خود را در طبقه بندی اجتماعی به دست آورد.

۴-دویدن و پریدن خرگوش

یک خرگوش شاد و سالم دوست دارد بدود و بپرد.بعضی اوقات یک خرگوش ممکن است بر اثر ترس ناگهانی، مستقیم به هوا بپرد و گاهی او با دیدن پرش شما شروع به پریدن می‌کند.خرگوش‌ها دوندگان خوبی هستند در طبیعت آن‌ها برای فرار از خطرات، جفت گیری با خرگوش دیگر، تعیین جایگاه در طبقه اجتماعی و گاهی اوقات فقط برای لذت بردن می‌پرند.

 

آنچه در بالا آمده است تنها بخشی از آشنایی با نیازهای خرگوش می‌باشد . پیشنهاد می‌گردد جهت بررسی بیشتر و دقیق‌تر با کلینیک مرکزی کرج یا دکتر اینانلو با سال‌ها تجربه در مداوای انواع حیوانات تماس بگیرید .
۳۲۵۵۷۲۰۰ (۰۲۶)
۴۷۱۵۲۵۰ (۰۹۳۹)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست