قناری یک پرنده آواز خوان بومی جزایر قناری می‌باشد که در زبان لاتین به آن سرینوس کاناریا(strinus canaria) گفته می‌شود.قناری از خانواده سهره‌ها می‌باشد.پرنده‌ای وحشی و اغلب سبز و زرد رنگ است که دارای رگه‌هایی مایل به قهوه‌ای در پشتش می‌باشد.البته این پرنده امروزه به انواع رنگ‌ها تکثیر می‌شود .

همه چیز در مورد قناری

قناری یک پرنده اجتماعی است که همرا با گروه زندگی کرده. هر جفت باهم لانه می‌سازند و از یک محدوده کوچکی دفاع می‌کند.لانه فنجانی شکل این پرنده ۱ تا ۶ متر اغلب ۳تا ۴ متر بالاتر از سطح زمین و بر روی یک درخت یا بوته ساخته می‌شود. لانه در میان برگ‌ها بسیار خوب پنهان می‌شود . معمولا روی انتهای یک شاخه و یا یک شاخه دوراهی ساخته می‌شود.لانه از شاخه‌های کوچک، خزه،علف و دیگر مواد گیاهی درست می‌شود و با مواد نرم مثل پر و مو ،پر می‌شود .

سایز قناری

طول این پرنده ۱۲/۵ سانتیمتر و فاصله نوک بال‌ها ۲۰ تا ۲۳ سانتیمتر و وزنش ۱۵ تا ۲۰ گرم است . پرنده‌ نر سر سبز و زرد دارد که بخش‌های زیرین زردتر است . شکم و بخش‌های مخفی زیر دم تقریبا سفید رنگ با مقداری خطوط تیره در اطراف هستند و بخش‌های بالایی سبز و خاکستری با خطوط تیره می‌باشند. ماده‌ها مانند نرها هستند اما سری خاکستری‌تر و سینه و بخش‌های زیرین زرد کم رنگ‌تر دارند .پرندگان جوان بیشتر قهوه‌ای با خطوط تیره هستند .

تکثیر و پرورش قناری

تخم‌ها بین دی ماه تا خرداد ناه در جزایر قناری گذاشته می‌شود. هر دوره تخم‌گذاری شامل ۳ یا ۴ و گه‌گاه تا ۵ تا هیتند و هر ساله ۲ یا ۳ جوجه پرورش می‌یابد.پرنده ۱۳ یا ۱۴ روز روی تخم ها می‌خوابند و جوجه‌ها ۱۴ تا ۲۱ روز و معمولا ۱۵ تا ۲۷ روز پر و بال در می‌آورند.

آنچه در بالا آمده است تنها بخشی اطلاعات درباره قناری می‌باشد . پیشنهاد می‌گردد جهت بررسی بیشتر و دقیق‌تر با کلینیک مرکزی کرج یا دکتر اینانلو با سال‌ها تجربه در مداوای انواع حیوانات تماس بگیرید .
۳۲۵۵۷۲۰۰ (۰۲۶)
۴۷۱۵۲۵۰ (۰۹۳۹)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست