نحوه مراقبت از یک گربه جدید :

آوردن یک گربه جدید به خانه می‌تواند هیجان انگیز و پرتلاش باشد.ممکن است گربه جدید شما از ورود او به یک فضای زندگی جدید وحشت زده و گیج شود، اما می‌توانید با آماده شدن همه چیز و راهنمای نگهداری گربه و در نظر گرفتن هرگونه نیاز ویژه ای که ممکن است قبل از استقبال از او به شما کمک کند، انتقال او را آسان کنید.

لوازم مورد نیاز گربه :

قبل از اینکه بچه گربه خود را به خانه بیاورید، باید اطمینان حاصل کنید که همه چیز او را برای داشتن زندگی سالم و خوشبختی دارید.وسایل اساسی مورد نیاز گربه خود عبارتند از:

  • یک شانه
  • کاسه‌های غذا و آب
  • تخت خواب یا مبلمان
  • اسباب بازی‌های گربه
  • غذا و درمان (سن مناسب)
  • بلوک‌های خراش دهنده پست یا مقوا
  • خاک (دانه ریز ، بدون سوزن ، بستر جمع شده بهترین است)
  • جعبه‌های خاک (یکی برای هر گربه در خانه شما به علاوه یک مورد اضافی)
  • یک قلاده و برچسب شناسایی با نام گربه شما به علاوه نام و شماره تلفن یا آدرس شما

اتاقی را انتخاب کنید که در آن گربه خود را نگه دارید.

شاید بهتر باشد وقتی اولین بار آن‌ را به خانه آوردید، گربه خود را در یک اتاق محصور کنید.این امر به آن‌ها امکان می‌دهد بدون اینکه گیج شوند، روی بو و صداهای خانه جدید خود، تنظیم کنند.اطمینان حاصل کنید که غذا، آب، یک مکان مخفی، جعبه بستر و اسباب بازی‌ها را تهیه می‌کنید.بعد از گذشت چند روز، وقتی گربه شما با اعتماد به نفس بیشتری ظاهر می‌شود، می‌توانید در را باز کنید و اجازه دهید گربه با سرعت خود، به اکتشاف بپردازد.

جای دستشویی گربه :

جای دستشویی گربه را در جایی قرار دهید که گربه شما به راحتی بتواند به آن دسترسی پیدا کند.از قرار دادن آن‌ها در مناطق پر رفت و آمد یا پشت درهای بسته خودداری کنید.به عنوان مثال،‌می‌توانید یک جای دستشویی گربه را در گوشه یک اتاق در طبقه بالا و دیگری در گوشه ای از اتاق طبقه پایین قرار دهید.برای پر کردن جعبه (جای دستشویی گربه)  به عمق حدود 1 – 2 اینچ از یک خاک دانه ریز و غلیظ استفاده کنید.به خاطر داشته باشید، گربه‌ها باید از حریم خصوصی برخوردار باشند.


غذا و آب تهیه کنید. به محض اینکه او را به خانه آوردید به گربه خود مقداری غذا و آب آشامیدنی بدهید.غذا و  آب را در جایی آرام قرار دهید تا گربه جدید شما مختل نشود.از قرار دادن غذا و آب در مناطق پر رفت و آمد خودداری کنید زیرا این امر  است مانع از خوردن یا نوشیدن گربه شما در هنگام نیاز شود.مطمئن شوید که غذا و آب برای سن گربه (بچه گربه، بزرگسال یا مسن) مناسب است.هر روز آب گربه خود را عوض کنید و مرتب آن را چک کنید تا مطمئن شوید گربه شما همیشه به اندازه کافی آب تمیز دارد.

اسباب بازی‌گربه :

گربه‌ها دوست دارند بازی کنند، بنابراین حتماً اسباب بازی‌های سرگرم کننده برای گربه خود را تهیه کنید.اسباب بازی‌های متنوعی را برای گربه خود تهیه کنید، مانند گوله نخ، اسباب بازی های توپ، اسباب بازی‌های مخصوص پخش مواد غذایی و اسباب بازی های گربه.داشتن چندین گزینه مختلف برای بازی با گربه شما، باعث می شود تا او فعال، خوشحال و فعال شود.


مکان‌هایی را برای خواب گربه خود تعیین کنید.ممکن است گربه شما تصمیم بگیرد که  در پنجره یا در لباسشویی بخوابد.اما شما می‌توانید با تهیه بستر مخصوص، گربه خود را به خواب در بعضی از مکان‌های مشخص تشویق کنید.یک تخت گربه یا بعضی از پتوها را در یک مکان راحت قرار دهید که در آن مشکلی ایجاد نشود.مکان‌های خوب شامل یک قفسه، یک صندلی به ندرت، یک سبد در یک گوشه یا یک نقطه در کف که خورشید از طریق یک پنجره می‌درخشد.حتماً اغلب ملافه ها را بشویید تا از آلوده شدن آن به کک و یا کنه جلوگیری شود.


ایستگاه‌های خاراندن را تنظیم کنید.گربه‌ها برای از بین بردن غلاف بیرونی پنجه‌های خود باید خراش دهند.
می‌توانید ناخن‌های گربه خود را هر 2-3 هفته یکبار مرتب کنید تا تیزتر شوند.اما گربه شما هنوز به خراشیدن نیاز دارد.برای جلوگیری از خراشیدن مبلمان خود، گربه‌های خود را در اطراف خانه خود تنظیم کنید.خراشنده های مقوایی را در اتاق‌هایی با مبلمان قرار دهید تا گربه شما چیز دیگری را خراش دهد.

آنچه در بالا آمده است تنها بخشی از نحوه مراقبت از یک گربه جدید می‌باشد . پیشنهاد می‌گردد جهت بررسی بیشتر و دقیق‌تر با کلینیک مرکزی کرج یا دکتر اینانلو با سال‌ها تجربه در مداوای انواع حیوانات تماس بگیرید .
۳۲۵۵۷۲۰۰ (۰۲۶)
۴۷۱۵۲۵۰ (۰۹۳۹)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست